23 lutego obchodzimy Dzień Walki z Depresją. W Polsce – jako Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia.

Z tej okazji wiele instytucji publicznych i prywatnych organizuje akcje upowszechniające i dostarczające wiedzy na temat zaburzeń psychicznych, w szczególności depresji.

Celem obchodów jest również zmiana postaw społecznych w stosunku do osób cierpiących na depresję, a także zachęcanie samych chorych do specjalistycznego leczenia.

Ponieważ zgodnie z informacjami podawanymi przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) depresja jest obecnie jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie, szczególnie właśnie w lutym organizowane są liczne działania i inicjatywy na rzecz zapobiegania i leczenia depresji. Tematem tegorocznej akcji jest „DEPRESJA – cała prawda o lekach”.

Postaramy się zamieszczać na tej stronie informacje o znanych nam inicjatywach związanych z tegorocznymi obchodami tego Dnia. Warto z nich skorzystać!

Warszawa: Charytatywny KONCERT POGODNY Radość jest…
zorganizowany z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją 2013
Teatr Polonia, Fundacja Krystyny Jandy na rzecz kultury
Warszawa, Marszałkowska 56, 25 lutego 2013 r. (poniedziałek) godz. 20:00. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na działania edukacyjne dla pacjentów z depresją i ich rodzin. Więcej >>

Justyna Jannasz